Příměstské tábory

Příměstské tábory 2024

 

1. Turnus: 1.7. - 5.7. - obsazeno

2. Turnus 26.8. - 30.8. - obsazeno


Fotky z táborů budou na: https://nakonich.rajce.idnes.cz/ 

 

 098002019DSC-0114018026

 

 

Tábory s intenzivním jezdeckým výcvikem jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé jezdce ve věku 6–15 let.

           
Rámcový program

Začátek každý den v 9:00 v areálu jezdecké školy, konec v 16:30.

-      Po individuální domluvě lze děti dovézt od 8:00.

Děti jsou rozděleny podle pokročilosti a věku do dvou skupinek. Každá skupinka má denně jezdecký výcvik, mimo to doplňkový program.

Dopoledne seznámení s koníky, čištění, sedlání a příprava koní, jezdecký výcvik.

Skupinka, která zrovna nejezdí, má speciální program – rukodělné výrobky, hry s koňskou tématikou, praktické ukázky zacházení s koněm, celotáborová hra apod.

Po obědě následuje teoretická příprava – krátká videa, filmy o koních, obrázkové prezentace - péče o koně, barvy a plemena. Připravený je i terčový závod po lese s otázkami.

Po přestávce se skupinky prohodí. V případě nepříznivého počasí bude zajištěn doplňkový program v klubovně.

 

Jezdecký výcvik probíhá na čtrnácti spolehlivých školních koních využívaných v jezdecké škole, pod vedením zkušených instruktorů, kteří mají dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi i koňmi přímo v naší jezdecké škole. Výcvik vede kvalifikovaný instruktor s licencí a cvičitelským průkazem.

- Začátečníci mají svého vodiče, který jim pomáhá při přípravě a vede koně. Každé dítě má přiděleného koně. Začátečníci se nejdříve naučí, jak si koně připravit (čištění, sedlání), potom se na lonži seznámí se základními chody koně, osvojí si správný sed a naučí se koně ovládat. Na jízdárně si na svém koni vše procvičí a zdokonalí.

- Pokročilí jezdci jezdí samostatně, podle pokročilosti se věnují jízdárenským cvikům, základům skákání, přirozené komunikaci a podobně. Kromě jízdárenského výcviku se jezdí i na vyjížďky do okolních lesů-začátečníci s vodiči, děti si vyzkouší i jízdu bez sedla a protáhnout při voltižním cvičení na lonži.

Na táboře jsou kvalifikovaní zdravotníci.

 

Jídlo (oběd, svačina) i pití (teplé, studené nápoje) zajištěno.

S sebou

- jezdecká přilba (může být cyklistická)
- dlouhé přiléhavé, neklouzavé kalhoty (rajtky/elasťáky)
- pevná sportovní obuv (jezdecké boty, zavazovací botasky s tvarovanou podrážkou), případně chapsy. Není možné jezdit v botkách na suchý zip, nebo v botách s rovnou podrážkou!

 

Cena tábora: 5 900 Kč

Hlásit se můžete zde: obsazeno

 

Dotazy můžete psát na: nakonich@email.cz   

  aktuality-kurzy 

2012-2024 © Dětská jezdecká škola Řícmanice 664 01, Tyršovo Návrší 119
Vytvořil Český server s.r.o. | Design JAK