Příměstské tábory

Příměstské tábory 2017

Podzimní prázdniny: 26.10. - 28.10.

 098002019DSC-0114018026

 

Tábory s intenzivním jezdeckým výcvikem jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé jezdce ve věku 6 – 16 let.

Rámcový program

Začátek každý den v 9:30 v areálu jezdecké školy, konec v 16:00.

Děti jsou rozděleny podle pokročilosti a věku do skupinek. Každá skupinka má hodinový jezdecký výcvik dopoledne i odpoledne, mimo to doplňkový program.

Dopoledne seznámení s koníky, čištění, sedlání a příprava koní. Každý má přiděleného svého koně, začínající jezdci i vodiče, který jim s koníkem pomáhá a vede ho. Jezdecký výcvik probíhá na jízdárně a na lonži – začínající jezdci se na konících rozcvičí, naučí se správný sed a základní ovládání koně. Pokročilejší jezdci pokračují ve výcviku dle svých schopností.

Skupinka, která zrovna nejezdí, má speciální program – rukodělné výrobky, hry s koňskou tématikou, praktické ukázky zacházení s koněm apod.

Po obědě následuje teoretická příprava – krátká videa, filmy o koních, obrázkové prezentace - péče o koně, barvy a plemena. Připravený je i terčový závod po lese s otázkami.

Po přestávce je odpolední ježdění - jízdárna nebo vyjížďka do lesa, hry a soutěže s koňmi, další zábavný program. V případě nepříznivého počasí bude zajištěn doplňkový program v klubovně.

Jezdecký výcvik probíhá na dvanácti spolehlivých školních koních pod vedením zkušených instruktorů, kteří mají dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi i koňmi. Výcvik vede kvalifikovaný instruktor s cvičitelským průkazem.

Na táboře jsou kvalifikovaní zdravotníci.

 

Jídlo (oběd, svačina) i pití (teplé, studené nápoje) zajištěno.

S sebou

- jezdecká přilba (může být cyklistická)
- dlouhé kalhoty (rajtky, elasťáky, chapsy)
- pevná sportovní obuv (jezdecké boty, zavazovací botasky s tvarovanou podrážkou)
 

Cena tábora: 1 800 Kč, nebo 600 Kč - jednotlivé dny

Hlásit se můžete mailem: nakonich@email.cz,

napište jméno jezdce a termín, o který máte zájem.

 

 aktuality-kurzy

2012-2017 © Dětská jezdecká škola Řícmanice 664 01, Tyršovo Návrší 119
Vytvořil Český server s.r.o. | Design JAK