Kurzy

Podzimní jezdecký kurz 2017


Kurz probíhá ve všední dny v termínu od 25.9. do 1.12. 2017

203DSC-0166DSC-0262

10 lekcí - pondělí až pátek (úterky 15:30 jezdecká přípravka - viz. níže)

Kurzy probíhají každý týden, včetně svátků, prázdnin a špatného počasí!

Pro jezdce je připraveno 12 spolehlivých školních koní, menších plemen, speciálně připravovaných pro práci s dětmi. Lekce vedou kvalifikovaní instruktoři, s dlouholetými zkušenostmi v jezdecké škole, s jezdeckou licencí, cvičitelským průkazem české jezdecké federace a kvalifikací zdravotníka. Vždy se dbá především na profesionalitu a bezpečnost.

Kurz je určen pro děti od 10 do 16 let, pro pokročilé jezdce i úplné začátečníky. Lekce jsou rozděleny podle pokročilosti. V jedné lekci je max. 7 dětí. Každý má přiděleného svého koně, začátečníci i „vodiče“, který pomůže s přípravou a bude koně vodit. Během kurzu si jezdci vystřídají koně různých plemen, velikostí a charakterů.

Jezdci se nejdříve naučí jak si koně vyčistit, nasedlat i nauzdit, jak s koněm zacházet ze země. Seznámí se základní výstrojí a doví se, jak se co používá. Po zvládnutí základní manipulace s koněm dále probíhá jezdecký výcvik v ohrazené, osvětlené jízdárně.

Začínající jezdci se naučí správný sed a pobídky na lonži, v kruhové ohradě. Pokročilí jezdci jezdí samostatně, podle schopností se věnují jízdárenským cvikům, základům skákání, drezurním úlohám.

Dvě až tři lekce jsou věnované teoretické přípravě (většinou za špatného počasí) – máme připravené prezentace na projektoru v klubovně. Děti se naučí jak o koníka správně pečovat, naučí se barvy, plemena, promítnou si disciplíny jezdeckého sportu.

Zážitkem je i jízda v terénu – vyjížďky do lesa, začínající s vodičem. Pokud má skupinka zájem, seznámí se i se základy přirozené komunikace s koňmi, naučí se lonžovat, nebo se protáhnou při voltiži (gymnastika na koni).

PA094658127245

V ceně kurzu je závěrečná mikulášská

 

Po 15:30 - 17:00 - Začátečníci

Út 15:30 - 17:00 - Jezdecká přípravka (viz níže)

Út 17:00 - 18:30 - Začátečníci

St 15:30 - 17:00 - Začátečníci

St 17:00 - 18:30 - Pokročilí

Čt 15:30 - 17:00 - Začátečníci

Čt 17:00 - 18:30 - Pokročilí

Pá 15:30 - 17:00 - Pokročilí

Pá 17:00 - 18:30 - Pokročilejší (cvaloví)

 

1. Začátečníci: Děti od 10ti let, které s jezdeckým výcvikem začínají (mají absolvovaný 0 – 3 jezdecké kurzy) a neovládají koně samostatně v klusu (neprojedou samostatně klusovou úlohu). Po vysvětlení jsou schopny samostatně donést sedlo, uzdečku, vyčistit koně a hodinu věnovat pozornost cvičiteli na jízdárně.        

2. Pokročilí: Jezdci, kteří jsou schopni koně samostatně připravit (dovést, vyčistit, nasedlat) a jezdit samostatně na jízdárně (bez pomoci vodiče) alespoň v kroku a v klusu, zajet samostatně klusovou úlohu. Mají absolvovaných několik začátečnických kurzů. Pokročilí jezdci už nemají vodiče – pomocníka, je tedy podmínkou si koně zvládnout samostatně!

Na kurz je dobré mít základní jezdecké vybavení:

 - jezdecká přilba (může být cyklistická)
 - dlouhé kalhoty (rajtky, rifle, elastické kalhoty, příp. chapsy)
 - pevná sportovní obuv (jezdecké boty, holínky) – není možné jezdit v botkách na suchý zip, nebo v botách s rovnou podrážkou!

V případě nemoci apod. lze zameškané lekce nahradit. Nahrazování lekcí z jarního i podzimního kurzu probíhá během zimních měsíců – termíny budou vypsány na našem webu. Teoretické lekce se nenahrazují.


Pro zkvalitnění jezdeckých lekcí, prosíme rodiče, aby svěřili děti instruktorkám a nevstupovali do prostor stájí ani jízdárny a jejího okolí. K čekání můžete využít naši klubovnu a posezení před ní. Děkujeme.


Cena kurzu je 3 800Kč.

Přihlásit se můžete pomocí elektronické přihlášky.

Prosíme, nehlaste se telefonicky, ani mailem, pouze přes následující odkaz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc--dc9etcaZTZs_5CTmW7BUxvcmX1V0myu5oOG2sv6vVTlTA/viewform

 

Po přihlášení Vám zašleme podrobnější informace o platbě a průběhu kurzu. Přihláška je platná po uhrazení kurzovného.

Provozni-rad

Otázky a více info na: nakonich@email.cz 

 


 Jezdecká přípravka pro nejmenší 

1111

Během podzimního kurzu budou i nadále úterky věnované těm nejmenším jezdcům ve věku 6 - 10 let.

Jezdecká přípravka bude probíhat každé úterý v 15:30 - 17:00. Začátek v týdnu od 26.9. do 28.11. 2017

Dětem se budou věnovat instruktorky, které je seznámí se vším, co ke koním patří. Naučí se o koníky pečovat, připravit si je před ježděním, bude i krátká rozcvička na našem dřevěném koníkovi "Ferdovi". Na koních se pak naučí jak správně sedět a jak koníka ovládat. Jezdci budou převážně na lonži, ale vyzkouší si i jízdárnu a vyjížďky do lesa.

Provozni-rad

Kurz je plně obsazen.

Po přihlášení Vám zašleme informace o platbě. Přihláška je platná až po zaplacení kurzovného.

Více info na: nakonich@email.cz, djsricmanice@centrum.cz

 

 010

2012-2017 © Dětská jezdecká škola Řícmanice 664 01, Tyršovo Návrší 119
Vytvořil Český server s.r.o. | Design JAK