Kurzy

Jarní jezdecký kurz 2023

 

203DSC-0166DSC-0262

12 lekcí – pondělí až pátek


Kurzy probíhají každý týden, včetně svátků, prázdnin a špatného počasí!

Pro jezdce je připraveno 10 spolehlivých školních koní, menších plemen, speciálně připravovaných pro práci s dětmi.

 

Lekce vedou kvalifikovaní instruktoři, s dlouholetými zkušenostmi v jezdecké škole, s jezdeckou licencí, cvičitelským průkazem české jezdecké federace a kvalifikací zdravotníka. 


Vždy se dbá především na profesionalitu a bezpečnost.


Kurz je určen pro děti od 10 do 16 let, pro pokročilé jezdce i úplné začátečníky. Lekce jsou rozděleny podle pokročilosti. V jedné lekci pro začínající je max.6 dětí. Každý má přiděleného svého koně, začátečníci i „vodiče“, který pomůže s přípravou a bude koně vodit. Během kurzu si jezdci vystřídají koně různých plemen, velikostí a charakterů.

Jezdci se nejdříve naučí jak si koně vyčistit, nasedlat i nauzdit, jak s koněm zacházet ze země. Seznámí se základní výstrojí a doví se, jak se co používá. Po zvládnutí základní manipulace s koněm dále probíhá jezdecký výcvik v ohrazené, osvětlené jízdárně.

Začínající jezdci se naučí správný sed a pobídky na lonži, v kruhové ohradě. Pokročilí jezdci jezdí samostatně, podle schopností se věnují jízdárenským cvikům, drezurním úlohám, práci na kavaletách apod..

Dvě až tři lekce jsou věnované teoretické přípravě (většinou za špatného počasí) – máme připravené prezentace na projektoru v klubovně. Děti se naučí jak o koníka správně pečovat, naučí se barvy, plemena, promítnou si disciplíny jezdeckého sportu.

Zážitkem je i jízda v terénu – vyjížďky do lesa, začínající s vodičem nebo jízda bez sedla. Pokud má skupinka zájem, seznámí se i se základy přirozené komunikace s koňmi, naučí se lonžovat, nebo se protáhnou při voltiži (gymnastika na koni).

IMG-099002020180428-11215720180605-14053120180522-14124020171015-104902

Prosím, věnujte pozornost při rozhodování se, do které skupinky jezdců se zařadit. Pokud jste chodili již do podzimního kurzu, je nejlepší zůstat ve stejné skupině, protože se bude pokračovat ve výcviku dál.

Začátečníci: Děti od 10 let (úterky od 7mi let), které s jezdeckým výcvikem začínají a neovládají koně samostatně v klusu (neprojedou samostatně klusovou úlohu, nevysedají na správnou nohu). Po vysvětlení jsou schopny vyčistit a nastrojit koně a hodinu samostatně jezdit v kroku.

Mírně pokročilíJezdci, kteří absolvovali jeden či více kurzů. Samostatně si koně dovedou, vyčistí, nasedlají, případně s pomocí nauzdí. Koně si zvládnou na jízdárně v kroku a lehkém i pracovním klusu alespoň po stěně bez pomoci trenéra.  

Pokročilí: Jezdci, kteří jsou schopni koně samostatně připravit a jezdit samostatně na jízdárně (bez pomoci vodiče) alespoň v klusu (lehkém na správnou nohu a pracovním), zajet samostatně klusovou úlohu, vyjet na klusovou vyjížďku, zvládají cval na lonži nebo dlouhé stěně. Mají absolvovaných několik kurzů. Pokročilí jezdci už nemají vodiče – pomocníka, je tedy podmínkou si koně zvládnout samostatně v kroku i klusu! 

Cvaloví: Jezdci, kteří si zvládají koně samostatně ve cvalu v lese i na jízdárně, na velkém kruhu, skočí nízký křížek. V kurzu pro cvalové jezdce se budou jezdci zdokonalovat ve správném sedu, učit se správné uvolnění koně, stranovou práci i obraty. Kvůli zachování zdraví našich koní bude omezen skokový trénink. Cvalové lekce neznamenají, že se bude nutně každou lekci trénovat ve cvalu.

 

PO 15:30 - 17:00 - Pokročilí

PO 17:00 - 18:15 - Cvaloví 

ÚT 17:00 - 18:15 - Mírně pokročilí 

ST 15:30 - 17:00 - Zač + mírně pokročilí 

ST 17:00 - 18:15 - mírně pokročilí 

ČT 15:30 - 17:00 - Mírně Pok. 

ČT 17:00 - 18:15 - Pokročilí 

PÁ 15:30 - 17:00 - Mírně pok + Pokročilí 

PÁ 17:00 - 18:15 - Pokročilí + cvaloví 

 

 Na kurz je dobré mít základní jezdecké vybavení:

 - jezdecká přilba (může být cyklistická)
 - dlouhé kalhoty (rajtky, rifle, elastické kalhoty, příp. chapsy)
 - pevná sportovní obuv (jezdecké boty, holínky) – není možné jezdit v botkách na suchý zip, nebo v botách s rovnou podrážkou!

 

Pro zkvalitnění jezdeckých lekcí, prosíme rodiče, aby svěřili děti instruktorkám a nevstupovali do prostor areálu, stájí ani jízdárny a jejího okolí. Nechte děti, aby mohly být sami sebou a plně se věnovat jízdě. 


 Provozni-rad 


Cena kurzu je 6 600 Kč.

 

Přihláška bude platná až po uhrazení kurzovného.

OBSAZENO

 

Otázky a více info na: nakonich@email.cz 

Těšíme se na Vás!

  


Jezdecká přípravka - Jaro 2023

1111

Kurz probíhá každé úterý od 4.4. v čase 15:30 - 17:00

 

Kurzy probíhají každý týden, včetně svátků, prázdnin a špatného počasí!

Kurz je určen pro děti od 6 do 10 let. V jednom kurzu bude maximálně 12 dětí. Dva jezdci budou mít vždy 1 koně. Dětem se budou věnovat instruktorky, které je seznámí se vším, co ke koním patří. Naučí se o koníky pečovat, připravit si je před ježděním, občas bude i krátká rozcvička na našem dřevěném koníkovi "Ferdovi". Na koních se pak naučí jak správně sedět a jak koníka ovládat. Největší důraz bude kladen na výcvik na lonži, základní bezpečnostní návyky při zacházení s koňmi, budeme zkoušet i samostatné ježdění. S menšími dětmi i přes jejich šikovnost je třeba zajistit více pomocníků – nelze ještě vyžadovat samostatné sedlání, uzdění, je třeba pomoc i při práci na jízdárně. Nebude chybět ani teoretická příprava, aby jezdci věděli, co vše obnáší starost o koníka. 

Pro jezdce je připraveno 12 spolehlivých školních koní, menších plemen, speciálně připravovaných pro práci s dětmi. Lekce vedou kvalifikovaní instruktoři, s dlouholetými zkušenostmi v jezdecké škole, s jezdeckou licencí, cvičitelským průkazem české jezdecké federace a kvalifikací zdravotníka. Vždy se dbá především na profesionalitu a bezpečnost.

 

Otázky a více info na: djsricmanice@centrum.cz

Těšíme se na Vás!

 010

2012-2023 © Dětská jezdecká škola Řícmanice 664 01, Tyršovo Návrší 119
Vytvořil Český server s.r.o. | Design JAK