Kurzy

Podzimní jezdecké kurzy 2024


- termíny jezdeckých lekcí zašleme účastníkům jarního kurzu do mailu během září. Po té budou volná místa zveřejněna na webu.


Jarní jezdecké kurzy 2024

 

203DSC-0166DSC-0262

12 lekcí – pondělí až pátek


Kurzy probíhají každý týden, včetně svátků, prázdnin a špatného počasí!

Pro jezdce je připraveno 10 spolehlivých školních koní, menších plemen, speciálně připravovaných pro práci s dětmi.

 

Lekce vedou kvalifikovaní instruktoři, s dlouholetými zkušenostmi v jezdecké škole, s jezdeckou licencí, cvičitelským průkazem české jezdecké federace a kvalifikací zdravotníka. 


Vždy se dbá především na profesionalitu a bezpečnost.


Kurz je určen pro děti od 10 do 16 let, pro pokročilé jezdce i úplné začátečníky. Jezdecká přípravka v úterý pro děti již od 6. let. Pro zkvalitnění Welfare našich koní je váha jezdců omezena na max. 60 Kg. Lekce jsou rozděleny podle pokročilosti. V jedné lekci pro začínající je max.6 dětí. Každý má přiděleného svého koně, začátečníci i „vodiče“, který pomůže s přípravou a bude koně vodit. Během kurzu si jezdci vystřídají koně různých plemen, velikostí a charakterů.

Jezdci se nejdříve naučí jak si koně vyčistit, nasedlat i nauzdit, jak s koněm zacházet ze země. Seznámí se základní výstrojí a doví se, jak se co používá. Po zvládnutí základní manipulace s koněm dále probíhá jezdecký výcvik v ohrazené, osvětlené jízdárně.

Začínající jezdci se naučí správný sed a pobídky na lonži, v kruhové ohradě. Pokročilí jezdci jezdí samostatně, podle schopností se věnují jízdárenským cvikům, drezurním úlohám, práci na kavaletách apod..

Dvě až tři lekce jsou věnované teoretické přípravě (většinou za špatného počasí) – máme připravené prezentace na projektoru v klubovně. Děti se naučí jak o koníka správně pečovat, naučí se barvy, plemena, promítnou si disciplíny jezdeckého sportu.

Zážitkem je i jízda v terénu – vyjížďky do lesa, začínající s vodičem nebo jízda bez sedla. Pokud má skupinka zájem, seznámí se i se základy přirozené komunikace s koňmi, naučí se lonžovat, nebo se protáhnou při voltiži (gymnastika na koni).

IMG-099002020180428-11215720180605-14053120180522-14124020171015-104902

Prosím, věnujte pozornost při rozhodování se, do které skupinky jezdců se zařadit. 

Začátečníci (Z): Děti od 10 let (úterky od 7mi let), které s jezdeckým výcvikem začínají a neovládají koně samostatně v klusu (neprojedou samostatně klusovou úlohu, nevysedají na správnou nohu). Po vysvětlení jsou schopny vyčistit a nastrojit koně a hodinu samostatně jezdit v kroku.

Mírně pokročilí (MP)Jezdci, kteří absolvovali jeden či více kurzů. Samostatně si koně dovedou, vyčistí, nasedlají, případně s pomocí nauzdí. Koně si zvládnou na jízdárně v kroku a lehkém i pracovním klusu alespoň po stěně bez pomoci trenéra.  

Pokročilí (P): Jezdci, kteří jsou schopni koně samostatně připravit a jezdit samostatně na jízdárně (bez pomoci vodiče) alespoň v klusu (lehkém na správnou nohu a pracovním), zajet samostatně klusovou úlohu, vyjet na klusovou vyjížďku, zvládají cval na lonži nebo dlouhé stěně. Mají absolvovaných několik kurzů. Pokročilí jezdci už nemají vodiče – pomocníka, je tedy podmínkou si koně zvládnout samostatně v kroku i klusu! 

Cvaloví (C): Jezdci, kteří si zvládají koně samostatně ve cvalu v lese i na jízdárně, na velkém kruhu, skočí nízký křížek. V kurzu pro cvalové jezdce se budou jezdci zdokonalovat ve správném sedu, učit se správné uvolnění koně, stranovou práci i obraty. Kvůli zachování zdraví našich koní bude omezen skokový trénink. Cvalové lekce neznamenají, že se bude nutně každou lekci trénovat ve cvalu.

 

PO 15:30 - 17:00  MP - obsazeno

PO 17:00 - 18:30  MP + P - obsazeno

ÚT 15:30 - 17:00 (Přípravka od 6.let ) Z + MP - 2 místa

ÚT 17:00 - 18:30  MP - obsazeno

ST 15:30 - 17:00  Z + MP - 1 místo

ST 17:00 - 18:30  MP - obsazeno

ČT 15:30 - 17:00  P - obsazeno

ČT 17:00 - 18:30  C - 1 místo

PÁ 15:30 - 17:00  P - obsazeno

PÁ 17:00 - 18:30  C - obsazeno 

 

 Na kurz je dobré mít základní jezdecké vybavení:

 - jezdecká přilba (může být cyklistická)
 - dlouhé kalhoty (rajtky, rifle, elastické kalhoty, příp. chapsy)
 - pevná sportovní obuv (jezdecké boty, holínky) – není možné jezdit v botkách na suchý zip, nebo v botách s rovnou podrážkou!

 

Pro zkvalitnění jezdeckých lekcí, prosíme rodiče, aby svěřili děti instruktorkám a nevstupovali do prostor areálu, stájí ani jízdárny a jejího okolí. Nechte děti, aby mohly být sami sebou a plně se věnovat jízdě. 


 Provozni-rad 


Cena kurzu: 6 900 Kč.


Hlásit se můžete přes: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWcsee2Z90cKvArNvXT411g5Obx8kB6KJvAbSKGtGmLYM18A/viewform 

Po odeslání přihlášky Vám do týdne zašleme potvrzení o přihlášení a podrobnější informace o kurzu (termíny, platba apod.)

 

Přihláška bude platná až po uhrazení kurzovného.

 

Otázky a více info na: nakonich@email.cz 

Těšíme se na Vás!

  


Jezdecká přípravka - Jaro 2024

Náhradní lekce z jarní i podzimní přípravky: kontaktujete paní Liškovou na mail: djsricmanice@centrum.cz nebo 737 850 446. 

1111

Kurz probíhá každé úterý v čase 15:30 - 17:00

 

Kurzy probíhají každý týden, včetně svátků, prázdnin a špatného počasí!

Kurz je určen pro děti od 6 do 10 let. V jednom kurzu bude maximálně 8 dětí. Dětem se budou věnovat instruktorky, které je seznámí se vším, co ke koním patří. Naučí se o koníky pečovat, připravit si je před ježděním, občas bude i krátká rozcvička na našem dřevěném koníkovi "Ferdovi". Na koních se pak naučí jak správně sedět a jak koníka ovládat. Největší důraz bude kladen na výcvik na lonži, základní bezpečnostní návyky při zacházení s koňmi, budeme zkoušet i samostatné ježdění. S menšími dětmi i přes jejich šikovnost je třeba zajistit více pomocníků – nelze ještě vyžadovat samostatné sedlání, uzdění, je třeba pomoc i při práci na jízdárně. Nebude chybět ani teoretická příprava, aby jezdci věděli, co vše obnáší starost o koníka. 

Pro jezdce je připraveno 12 spolehlivých školních koní, menších plemen, speciálně připravovaných pro práci s dětmi. Lekce vedou kvalifikovaní instruktoři, s dlouholetými zkušenostmi v jezdecké škole, s jezdeckou licencí, cvičitelským průkazem české jezdecké federace a kvalifikací zdravotníka. Vždy se dbá především na profesionalitu a bezpečnost.

 Cena kurzu: 6 900 Kč.

Otázky a více info na: djsricmanice@centrum.cz

Těšíme se na Vás!

 010

2012-2024 © Dětská jezdecká škola Řícmanice 664 01, Tyršovo Návrší 119
Vytvořil Český server s.r.o. | Design JAK